Номер 3 в схемата UConn празнува 70-ия рожден ден на Auriemma с победа с 86-64 в първия кръг над Джаксън Стейт
AP News | 2024-03-23 | 21:25:19

STORRS, Кънектикът (AP) — Пейдж Бюкърс отбеляза 28 точки, а новакът Ашлин Шаде добави 26 като номер 3 в схемата UConn отпразнува 70-ия рожден ден на треньора Geno Auriemma с победа с 86-64 над Jackson State в първия кръг на женския NCAA турнир в събота.

Aaliyah Edwards, носеща маска, след като пропусна два мача със счупен нос, имаше 20 точки и 10 борби за Хъски (30-5), които спечелиха в първия кръг на турнира за 30-и пореден път.

Ти'Иън Болер вкара 25 точки, а Ейнджъл Джаксън имаше 13 за 14-ият поставен Джаксън Стейт (26-7), който загуби за първи път от 22 мача.

Мия Кръмп от Тигрите откри мача със скок и Джаксън Стейт поведе за кратко с 4-2.

Но Bueckers предизвика серия от 17-0 на Husky, като отбеляза осем от първите 10 точки на UConn. Тя даде първата преднина на Кънектикът при 5-4 при полагане нагоре и под и фаул.

UConn водеше с 22-8 след 10 минути и взе първата си преднина от 20 точки при 39-19 след 3 точки от Bueckers, който също направи 11 борби и направи седем асистенции в мача.

Тройка на Болер от десния ъгъл при сирената прати отборите на полувремето, като UConn водеше с 49-28.

Тройка от Nika Muhl при изтичане на третата четвърт поведе Хъски със 72-50 и Кънектикът напредна оттам.

Хъскитата се подобриха до 13-1 в мачовете, изиграни на рождения ден на техния треньор.

ГОЛЯМА КАРТИНКА

Джаксън Стейт: Това беше третото участие на Джаксън Стейт в NCAA турнир през последните четири години, но те никога не са надминавали първия кръг.

UConn: Хъскитата са участвали в 35 поредни турнира на NCAA и имат 31-2 в мачовете от първия кръг. За последен път загубиха състезание в началния кръг през 1993 г., когато паднаха с три точки от Луисвил в Сторс. ... Това е 27-ият път, когато Хъски печелят 30 мача за един сезон.

UConn ще се изправи срещу победителя от съботния втори мач между поставените под номер 6 Сиракюз и поставените под номер 11 Аризона.